Bekijk alle activiteiten

Gouda bij Kaarslicht 2025

Kom binnen bij Oosthaven 9, kies een route en geniet van de tentoonstellingen Jo Koster, kunstenaar of Ongehoord (op de bovenverdieping, geen lift) en de vaste collectie, maak een praatje met de kerstman, luister naar een verhaal of laat je verrassen door een gratis concert.

 

Datum: 12 december 2025
Tijd: 11.00 - 21.00 uur
Prijs: gratis
Doelgroep: Alle leeftijden

Programma

Tentoonstelling Ongehoord (bovenverdieping – geen lift):

16.15 – 16.30 uur  en van 17.00 – 17.15 uur: Asmae Amaddaou is schrijver, poëet en spoken word artiest en afgestudeerd aan de HKU. Eerder stond ze onder andere op het podium van de Nacht van de Poëzie. Tussen de werken van de tentoonstelling Ongehoord zal ze samen met trompettist Ine van Gils te horen zijn. De muzikale reis van Ine begon met haar liefde voor de blues, die leidde naar alle soorten jazz.

Gasthuiskapel 

15.30 – 16.30 uur: Tjomme en Nano zijn twee muzikanten die al jarenlang samen muziek maken. Met zang en gitaar brengen ze een unieke mix van blues en funk, vaak met een eigen verrassende twist aan bekende nummers. Hun chemie en muzikaliteit zorgen voor een ontspannen live-ervaring. Laat je meevoeren door hun ritmes en grooves.

17.15 – 18.15 uur: het Rotterdamse duo Sommerhûs, bestaande uit zangeres/gitarist Vera Jessen-Juhrend en zanger/contrabassist Peter Jessen, kneedt elementen van pop, klassieke muziek, folk en avant-garde samen tot een uniek eigen geluid. Sommerhûs blijft steeds dicht bij zichzelf maar hun dynamische muziek kent verder geen grenzen.

20.00 – 21.00 uur: Anne-Roos Broekhuizen, winnaar van het young talent jazzbattle in Gouda, is een opkomende jazzvocalist in Nederland. Ze combineert klassieke jazz met een warme, soulvolle klank en poëtische teksten. Vorig jaar studeerde ze af aan het conservatorium van Codarts in Rotterdam.

Het Ruim 

14.30 – 15.15 uur
Tussen de eeuwenoude schuttersstukken danst de 21-jarige Emma Huijzer. Emma danst bij balletschool Marcella. Ook vorig jaar was ze van de partij met een zelfgemaakte dans. Geniet van de bijzondere combinatie van 17e-eeuwse schilderkunst met modern ballet.

15.30 – 16.30 uur: Ali Esrail een singer-songwriter — of, zoals hij zelf zou zeggen, eenis fool who dreams — uit Gouda. Overdag bezorgt hij boodschappen, ’s avonds schrijft hij liedjes die bewegen in de ruimte tussen melancholie, hoop, speelsheid en eerlijkheid ​. Geïnspireerd door songwriters als Alex Turner en Matt Bellamy, graaft zijn muziek naar de (modderige) bodem van de intieme sfeer.

17.00 – 21.00 uur: buiten brandt kaarslicht ….. In de sfeervolle akoestiek van Het Ruim draait de platenspeler van Johan Draait. Puttend uit zijn eigentijdse collectie laat hij een verrassende mix horen van hedendaagse jazz, pop en neoklassieke muziek.

Maquettezaal

Regelmatig vertelt onze rondleider een Verhaal op Zaal bij de stadsmaquette Gouda 1562.

Museumtuin

Als je komt via Achter de Kerk 14* kun je buiten in de sfeervolle museumtuin genieten van de volgende concerten, onder het genot van een heerlijk drankje of hapje van het Museumcafé:

14.45 – 15.15 uur Kerst met de kinderen van de Ridderslag! Klas 4, 5 en 6 zingen onder leiding van Christine de Graaf verschillende kerstliederen. Kom luisteren en genieten van moderne en traditionele kerstliederen en kom zo helemaal in de kerstsfeer.

15.30 – 16.45 uur Vlister Zangers brengen de vrolijke noot. Het shanty- en meezingkoor met veertig zangers en zes muzikanten zorgt al sinds 2003 voor plezier en saamhorigheid.

17.00 – 18.00 uur Luna Zeller & Friends (Anne, Frederique en Iris) zullen het publiek betoveren met een bijzonder dansoptreden. In een sfeervolle mix van choreografie en freestyle brengen zij een expressieve dans vol licht, gevoel en beweging. Laat je meenemen in hun verhaal, waarin spontaniteit en samenspel samenkomen.

18.15 – 19.00 uur Bij christelijke dansschool LA VIVE staat dansen op christelijke muziek centraal, zonder prestatiedrang. Ze willen dat kinderen en jongeren echt kind kunnen zijn, plezier hebben en vrienden maken voor het leven. Dit doen ze vanuit drie kernwaarden: veiligheid, identiteit en vriendschap.

20.00 – 21.00 uur Vocal group Twelve, brengt lichte muziek tot leven met zesstemmige zang en betoverende harmonieën. Deze Utrechtse a capella groep onder leiding van Tijs Krammer steekt kerstnummers in een nieuw jasje met unieke arrangement.

let op: als je bij het museum naar binnen wilt, kom dan via ingang Oosthaven 9