Bekijk alle activiteiten

Thema-avond: Koninklijke Kunst en kolonialisme

The Explainers on Tour

Datum: 21-03-2024
Tijd: 19u.00-21.30u
Prijs: 5 euro
Doelgroep:

Tegenwoordig staat ons koloniale verleden steeds meer in de belangstelling. Maar weet jij hoe het precies zit? Heb jij behoefte aan duiding van dit ingewikkelde verleden? En ben je benieuwd naar de impact op het heden? Bij het programma The Explainers on Tour komen experts naar een plek bij jou in de buurt om tekst en uitleg bij een actuele kwestie gelinkt aan voormalig Nederlands-Indië geven. Deze Goudse editie wordt gemodereerd door Chrissy Flohr, programmamaker Museum Sophiahof.

Samen gaan we de diepte in en verkennen we verschillende perspectieven. De nadruk ligt op interactie. Elke editie reflecteert een performer op deze kwestie in de vorm van muziek, dans, spoken word of een andere vorm.

**Maria Rey-Lamslag** (1988) studeerde kunst- en architectuurgeschiedenis (BA) en Heritage Studies (MA) en heeft als zzp’er verschillende projecten gedaan rondom het koloniaal verleden van Nederland, in het bijzonder over gedeelde geschiedenissen met Indonesië. Zo maakte zij korte documentairefilms voor het Indisch Herinneringscentrum, publieksprogramma’s voor het Rijksmuseum en tentoonstellingen bij het Amsterdam Museum. Op dit moment is Maria als tentoonstellingsmaker verbonden aan Wereldmuseum, dat locaties heeft in Amsterdam, Leiden en Rotterdam.

**Programma**
19:00 – Welkom door directeur Femke Haijtema
19:05 – Interview met cultuurhistorica Maria Rey-Lamslag over Wilhelmina als “koloniaal boegbeeld”
19:25 – Panelgesprek over andere blikken op ‘Uitreiking van het Lombokkruis’ met Rizky Kalebos, Miguell Kaidel, Maria Rey-Lamslag en Femke Haijtema
20:00 – Interactieve Q&A met panel
20:20 – Dichterlijke reflectie door Lisa van Tongeren
20:30 – Bezoek ‘Koninklijke Kunst’ met mogelijkheid tot rondleiding door conservator Jorien Soepboer
20:45 – Borrel met Indische hapjes
22:00 – Afsluiting

**Aanmelden**
Wil je deze inspirerende avond bijwonen? Reserveer hier je ticket.

**Meer informatie**
Dit programma komt tot stand in samenwerking met stichtingen en organisaties uit het veld.
Voorbeelden van eerdere edities:
The Explainers: Schiedamse Jenever van Indië tot nu

The Explainers: Kolonialisme & LHBTQIA+